Wakacje w Bibliotece

Wakacje dla naszych najmłodszych Czytelników to czas szczególny. Letnie dni pełne słońca i wypoczynku,  sprawiają, że narasta  nieraz tęsknota za spotkaniem z książką-poszukujemy pomysłów na wykorzystanie mnóstwa wolnego czasu. W związku z tym, chcąc sprostać oczekiwaniom dzieci, pracownicy Bibliotek i Wiejskich Ośrodków Kultury, przygotowują specjalną ofertę warsztatów, czyniąc okres wakacji  niepowtarzalną przygodą,  która uczy i bawi.

Tegoroczne zajęcia zachęcały dzieci do różnorodnej aktywności, poczynając od  zabaw logicznych, muzycznych poprzez zróżnicowaną twórczość artystyczną.

Zorganizowano zajęcia „Programowanie z klockami Lego”, podczas których młodzi inżynierowie konstruowali  roboty i pojazdy.

Równie wielką popularnością cieszyły się „Warsztaty z tabletami”, gdzie poznano  nieznane dotąd tajniki wirtualnego świata gier i zabaw.

Cykl spotkań o tematyce regionalnej pt.” Wakacje w kaszubskim klimacie”, mający charakter edukacyjny, pozwolił dzieciom poznać atrakcje turystyczne Kaszub a tym samym zaplanować rodzinną wycieczkę.

Na „Warsztatach teatralnych” dzieci miały możliwość zabawić się w aktora a jednocześnie dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o teatrze.  Przygotowanie sceny i rekwizytów niezbędnych do odegrania roli i końcowy występ okazał się wielkim sukcesem dzieci.

„Muzykowanie z gitarą” czyli otwarte zajęcia gitarowe pozwoliły niejednemu odkryć skryty talent a pozostałym doskonalić  umiejętności pod opieką znanej  artystki P. Kariny Treder.

Nadmiar wakacyjnej energii wielu postanowiło zużyć na „Warsztatach tanecznych”. Połączenie teorii z muzyką i tańcem sprawiło, że z pozoru świetna zabawa okazała się również kopalnią wiedzy o historii tańca.

Wszelkie spotkania w Bibliotece a w szczególności „Zajęcia plastyczne” są okazją do rozwijania wspólnych pasji, dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, przede wszystkim stają się okazją do spędzania czasu w towarzystwie rówieśników…  Grono przyjaciół i ogromne pokłady talentu  to chyba podstawowa recepta na tak udane prace jakie powstawały podczas tegorocznych warsztatów. „Malowanie na szkle i tkaninie”, „Domki z papieru”, „Przedmioty ozdobne z masy solnej”… to tylko niektóre przykłady naszych spotkań. Oprócz tego zorganizowano także „Zajęcia zdobienia szkatułek” techniką decoupage, odbyły się „Pokazy filcowania”, „Warsztaty tworzenia biżuterii”, a nawet „Warsztaty stolarskie”.

Dla maluszków skierowano głównie „Spotkania z bajką”, gdzie każdy mógł oczami wyobraźni przenieść się do świata księżniczek i dzielnych rycerzy. Utworzone „Łapacze snów”, pozwoliły uwolnić się od koszmarów dając pewność, że od tej pory złe sny będą nam zupełnie obce…

Wszystko co dobre szybko się kończy. Na szczęście propozycje kreatywnych zajęć  organizowanych w Bibliotekach są ciągle żywe  i dostępne przez cały rok. Zapraszamy więc naszych najmłodszych Czytelników a także osoby dorosłe do korzystania z bogatej oferty warsztatów i spotkań. Jesteśmy dla Was, po to aby razem tworzyć, bawić się, spełniać marzenia i osiągać sukcesy. Dziękujemy Wszystkim Dzieciom za tak liczne obecności podczas wakacyjnych warsztatów- wspaniale było spędzić je razem z Wami.

J. Pranszke

Wakacyjne warsztaty w Bibliotece w Bojanie