Noce w Bibliotekach

Już po raz ósmy dzieci z terenu Gminy Szemud miały okazję spędzić miło czas, podczas corocznych spotkań: „Noc w Bibliotece”. Celem inicjatywy jest nie tylko organizacja czasu wolnego i dbałość o utrwalanie więzi społecznych ale przede wszystkim ukazanie placówki kultury jako miejsca atrakcyjnego i przyjaznego najmłodszym Mieszkańcom Gminy. Biblioteka, z często towarzyszącym Ośrodkiem Kultury to miejsce tętniące życiem, które korzystając z różnych metod a zazwyczaj poprzez zabawę  uczy i rozwija, pozwala odkryć nieznane i przenosi nas do świata wyobraźni- miejsc niezwykłych, skrytych na stronach książek. O różnorodności oferty kulturalnej Bibliotek, przekonać się mogą wierni Czytelnicy a także uczestnicy „Nocy w Bibliotece”.

Zbiórka uczestników spotkania rozpoczęła się o godz. 18.00. Po krótkim powitaniu i omówieniu regulaminu, wszystkie dzieci „przeniosły się” do gabinetu Dr Dolittle.

Teatrzyk wystawiony przez Pana Eugeniusza Sienkiewicza wywołał duże zainteresowanie,  a uśmiech i zachwyt towarzyszył dzieciom podczas całego przedstawienia.

Po zakończonym spektaklu dzieci wraz z opiekunem urządziły pokaz baniek mydlanych.

Zabawy na świeżym powietrzu sprzyjają apetytom, dlatego wszyscy chętnie udali się na posiłek: słodki poczęstunek, soki i pizzę.

Następną atrakcją spotkania były warsztaty taneczne prowadzone przez Pana Roberta, który zaczarował Biblioteki w sale taneczne. Dzieci wirowały w tańcu niemalże jak prawdziwi tancerze, jednak zmęczenie coraz częściej dawało o sobie znać.

Późna pora sprawiła, że każdy chętnie się położył i odpoczął choć nie był to jeszcze koniec niespodzianek.  Rozpoczął się pokaz filmów animowanych, który trwał do samego rana…

Czas upływał szybko… rankiem dzieci wróciły do swoich domów i mimo nieprzespanej nocy każdy czuł się zadowolony i szczęśliwy z chwil przeżytych w Bibliotece, w gronie swoich rówieśników i… książek.

„ Noc w Bibliotece” to niepowtarzalne przeżycie oraz okazja do tego by zaprzyjaźnić się z książką, poznać najskrytsze zakamarki magicznej krainy, pełnej opowieści i wiedzy.   To również okazja, by przekonać się jak ważną rolę pełni instytucja Biblioteki w życiu lokalnego społeczeństwa. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi Czytelnicy, będą coraz częściej odwiedzać mury Biblioteki. Oby przyjaźń zawarta z książką towarzyszyła Wam przez całe życie, a okazją do jej zgłębiania niech będzie każda wizyta w Bibliotece i oczywiście kolejna  „Noc w Bibliotece”, na którą zapraszamy już za rok!

J. Pranszke

Zapraszamy do galerii Nocy w Bibliotece w Bojanie