Biblioteka w Bojanie w nowym miejscu

Na początku wakacji biblioteka publiczna w Bojanie rozpoczęła przenoszenie się w inną część budynku Szkoły Podstawowej. Pomieszczenia, które do tej pory używaliśmy, w czasie wakacji zostały zaadaptowane na dwie sale lekcyjne. My zaś w okresie wakacji remontowaliśmy i urządzaliśmy bibliotekę w wyznaczonej nam przestrzeni. W lipcu odbyły się prace remontowe, malarskie, a sierpień przeznaczyliśmy na urządzanie pomieszczeń. Staraliśmy się, aby była ta przestrzeń jak najbardziej funkcjonalna, ale tworząca spójność z pozostałymi bibliotekami. Jak wiemy, od 2020 roku biblioteki w naszej gminie pozyskały 3 nowe lokale i od tego czasu tworzymy nasze biblioteki w tym samym klimacie. W Bojanie również te elementy zostały zawarte: kolorystyka ścian, kącik dziecięcy, punkt obsługi czytelnika, czy stanowisko komputerowe. Jest to co prawda mniejsza przestrzeń, ale po zajęciach lekcyjnych mamy do dyspozycji salę przylegającą do biblioteki.

Dnia 4 września razem z Gminną Inauguracją Roku Szkolnego otworzyliśmy bibliotekę nie tylko dla uczniów, ale dla każdego kto, chce czytać czy wziąć udział w naszych spotkaniach. W trakcie otwarcia zaproszeni goście w osobach Wójta Gminy Szemud Ryszarda Kalkowskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Aleksandry Perz, Radnych – Kazimierza Mach oraz Jacka Nawrockiego, Dyrektora SP Danuty Mostrąg, Sołtys Bojana Agnieszki Bubacz, jak i uczniów klas 8 – dokonaliśmy odsłonięcia tablicy pamiątkowej, z okazji uroczystości nadania imienia Bolesława Borka bibliotece w Bojanie, która miała miejsce 12 kwietnia tegoż roku w 100 urodziny patrona.

Dziś możemy śmiało powiedzieć, że nasi czytelnicy są zadowoleni ze swojej nowej biblioteki. Na początku każdy mówił, będziecie mieli mało miejsca, ale teraz jak do nas przychodzą, to są pozytywnie zaskoczeni jak funkcjonalnie i przytulnie udało nam się urządzić w nowym miejscu. Chciałabym bardzo podziękować moim pracownikom, którzy po raz kolejny wykonali bardzo dobra pracę.

Serdecznie zapraszamy każdego do Biblioteki w Bojanie w budynku SP, blisko hali sportowej.

Iwona Piastowska