Kafejki Aktywnego Seniora – Stowarzyszenie Lesôk

Członkowie Stowarzyszenia LESOK zgodnie z umową na realizację zadania publicznego od kwietnia do końca czerwca uczestniczyli w zajęciach Aqua Aerobiku na Basenie w Kielnie. Zajęcia te cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że na ten rok zwiększyliśmy ilość uczestników i okres czasowy. Teraz rozpoczęła się przerwa wakacyjna, ale od września do końca roku dalej będą się te zajęcia dla seniorów odbywały.

Przypominamy również, że w m-cu marcu oraz kwietniu odbyły się w bibliotekach Spotkania z muzyką, jak i wykłady o zdrowiu. W maju Pani dr Teresa Opalińska przygotowała i przedstawiła w każdej z Kafejek Aktywnego Seniora przy bibliotekach publicznych wykład nt. „Gdy tarczyca choruje”. Pani dr szczegółowo opowiedziała, jak ważną rolę w naszym organizmie odgrywa tarczyca i co się dzieje, gdy zaczyna niedomagać. Jakie są konsekwencje niedoczynności czy nadczynności tego narządu, ale głównie mówiła, jak powinniśmy dbać o nasz organizm i jak się prawidłowo odżywiać, aby zapobiegać chorobą tarczycy.

Kolejne działania, jakie przygotowaliśmy dla członków Stowarzyszenia to Spacer z zielarzem oraz Trening uważności. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w takich spotkaniach, zapraszamy do bibliotek w Bojanie, Kielnie, Szemudzie i Łebnie, tam uzyskacie państwo wszelkie informacje.

Zapraszamy do Kafejek Aktywnego Seniora.

I.Piastowska

Szemud