Książkowy niekalendarz

Biblioteka Publiczna Gminy Szemud zaprasza do udziału w wyzwaniu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – „Książkowy  Niekalendarz”,czyli kalendarz z wyzwaniem czytelniczym na każdy miesiąc. Zawierającym inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.

Podejmij wyzwanie:

– odbierz z biblioteki szablon NIEKALENDARZA

– czytaj codziennie przez co najmniej 7 minut

– zaznaczaj uśmiechem, gdy Ci się uda

– po okazaniu wypełnionego szablonu – zgłoś się do biblioteki, aby otrzymać dyplom.

Począwszy od marca 2023 roku, co miesiąc na naszej stronie będziemy publikować kartę z „Książkowego Niekalendarza”. Zadanie do wykonania na dany miesiąc dostępne będzie w bibliotece. Ci, którzy podejmą rękawicę – odbiorą od bibliotekarza kartę czytelniczą, na której zaznaczą swoje osiągnięcia – uśmiechem. Każdy, kto weźmie udział w zabawie, otrzyma dyplom z gratulacjami.

Dobra zabawa gwarantowana!

Wyzwanie jest dla każdego, niezależnie od wieku!

Zachęcamy do zabawy i odbioru kart w naszych bibliotekach publicznych.