Spotkanie noworoczne członków Stowarzyszenia Lesôk

Dnia 11 stycznia 2023 r. o godzinie 11:00 rozpoczęło się spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Lesôk. Spotkanie miało miejsce w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Jako prezes Stowarzyszenia wszystkich przybyłych gości przywitałam i złożyłam serdeczne życzenia z okazji Nowego Roku. Spotkanie takie ostatnio odbyło się w 2019 roku, dlatego nie kryliśmy swojego zadowolenia z tego spotkania. Przez czas pandemii nie mieliśmy możliwości spotkań w tak szerokim gronie, chroniąc siebie nawzajem.

Po przywitaniu oddaliśmy głos dzieciom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szemudzie, które to przedstawiły historię przygotowań do świąt we współczesnym świecie pokazując wartości słynące z Narodzenia Pana Jezusa. Chciałoby się powiedzieć kolejny występ dzieci… ale to był występ, którego nie powstydziłby się teatr i aktorzy. Całe przedstawienie przeplatane było kolędami śpiewanymi przez chór Kamertonki. Przygotowanie dzieci pod kierunkiem Pani Magdaleny Naczk-Gołębiowskiej oraz pana Tomasza Becker było tak  profesjonalne, że dało nam – odbiorcom – wiele pozytywnych doznań.  W tym miejscu organizatorzy i uczestnicy spotkania bardzo dziękują zarówno dzieciom jak i opiekunom i rodzicom za to, że przyczynili się do osiągnięcia takiego wysokiego poziomu występu.

Kolejnym punktem spotkania była krótka relacja z działań, jakie Stowarzyszenie zrealizowało w roku 2022. Dzięki dotacji z Urzędu Gminy mogliśmy dla naszych członków zorganizować szereg spotkań m.in. z psychoterapeutą, zielarzem, lekarzem, trening pamięci „Fitness dla mózgu”, koncerty muzyki polskiej czy chińskiej itp. Były warsztaty ceramiczne u p. Małgorzaty Kaszubowskiej. Zorganizowaliśmy wyjazdy do Gdańska, Swarzewa i Wejherowa. Od kwietnia do końca listopada miały miejsce zajęcia Aqua Aerobiku na basenie w Kielnie. Wszystkie te spotkania nie odbyłyby się bez zaangażowanie i sympatii do naszych kochanych seniorów. Warto też podkreślić, że Stowarzyszenie Lesôk od października 2021 roku rozszerzyło swoją działalność na całą gminę, do tego czasu Stowarzyszenie działało bardziej na terenie parafii Szemud. I tak powołaliśmy Kafejki Aktywnego Seniora przy bibliotekach publicznych w Bojanie, Kielnie oraz Łebnie. Cieszy nas to bardzo, gdyż widzimy, że jest to bardzo potrzebne i aktywizujące naszych seniorów.

Podziękowałyśmy również osobom, które wspierają, bezinteresownie pomagają i angażują się w działania Stowarzyszenia, a są to m.in. ks. dr hab. Robert Kaczorowski, ks. prof. dr hab. Zdzisław Kropidłowski, p. doktor Teresa Opalińska, p. Iwona Curlej-Paszke, p. Irena Piastowska, p. Regina Balandowska oraz p. Wójt Ryszard Kalkowski. Dziękując naszym sympatykom wręczyłam każdemu drobny upominek licząc na dalszą owocną współpracę.

Wszyscy goście od samego początku częstowali się kawą i herbatą oraz pysznym ciastem, którym uraczyli uczestników organizatorzy przyjęcia. Przy akompaniamencie p. Tomasza Beckera ks. Proboszcz Robert Kaczorowski zaintonował kolędy, które zostały odśpiewane przez wszystkich uczestników spotkania. Jego głos mobilizował wszystkich do modlitwy poprzez śpiew.

Obecny na spotkaniu Pan Wójt podziękował seniorom za ich aktywność i zaangażowanie w działania Stowarzyszenia, jak również złożył wszystkim obecnym życzenia noworoczne. Zaprosił wszystkich do świętowania obchodów 50-lecia gminy, które przez cały rok będą odbywały się na terenie gminy oraz zaproponował wspólne zwiedzanie nowej siedziby Centrum Samorządowego w Szemudzie. Jednak zanim wyruszyliśmy na zwiedzanie CS zostało zrobione wspólne zdjęcie wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia do przygotowywanego Albumu z okazji 50-lecia Gminy Szemud.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłe słowa. Dziękujemy p. dyrektorowi GCKSiR Tomaszowi Stein oraz całemu zespołowi za gościnę i pomoc w przygotowaniu spotkania, również dziękujemy wspaniałym p. bibliotekarkom, na które zawsze możemy liczyć. Jeśli ktoś chciałby się zapisać do Stowarzyszenia, zapraszamy do naszych bibliotek publicznych, tam uzyskacie Państwo wszelkie informacje.

Zapraszamy serdecznie.

Iwona Piastowska