Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Wszelkie wydarzenia kulturalne organizowane przez instytucje kultury w danym środowisku  bardzo przyciągają ludzi do udziału w nich. Jednak prawdziwi miłośnicy książek są  szczęśliwi, gdy biblioteki publiczne dysponują nowościami wydawniczymi. Dzięki zrozumieniu władz samorządowych jak i programom ministerialnym  biblioteka w Szemudzie wraz ze swoimi filiami bibliotecznymi może sprostać oczekiwaniom swoich czytelników i kupić książki z każdej dziedziny wiedzy wzbogacając swoje księgozbiory. Biblioteka Publiczna Gminy Szemud otrzymała na 2022r dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  w wysokości 23 003 zł w ramach realizacji Narodowy Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Dzięki systematycznemu uzupełnianiu księgozbiorów w nowości wydawnicze pokazujemy, że nasze biblioteki to instytucje prężnie rozwijające się  i wychodzące naprzeciw oczekiwaniom czytelników. To dofinansowanie daje nam możliwość wymienić i uzupełnić lektury szkolne i zakupić interesujące książki z różnych dziedzin wiedzy jak i literatury pięknej.

Łebno

Szemud