Nowe inicjatywy w bibliotece w Bojanie

Wrzesień w Bibliotece w Bojanie rozpoczął się wyjątkowo intensywnie i przywitał nas nowymi inicjatywami skierowanymi do naszych czytelników. Idąc za potrzebami lokalnej społeczności rozpoczęliśmy cykl warsztatów i spotkań dla dorosłych oraz młodzieży.

Dzięki wsparciu Trójmiejskiej grupy pasjonatów- Głowy Pełnej Przygód, udało nam się  wystartować z sesjami RPG (tzw. gry fabularne) dla młodzieży. Podczas spotkań młodzi ludzie mieli okazję wcielić się w fantastyczne postacie, rodem z Władcy Pierścieni oraz przeżyć wspólnie niezwykłe przygody. Decydując o losach swoich bohaterów i biorąc czynny udział w tworzeniu świata, w którym uczestnicy muszą mierzyć się z różnymi przeciwnościami losu młodzież zyskuje poczucie sprawczości, a sądząc po częstych wybuchach śmiechu ma przy tym dużo frajdy. Dotychczas odbyły się dwie takie sesje – kolejne przed nami.

Nieco starsi czytelnicy 5 września rozpoczęli swoją przygodę z Porozumieniem Bez Przemocy. Jest to kontynuacja cyklu warsztatów odbywających się dwa razy w miesiącu i trwających do listopada, na których poznajemy techniki empatycznego słuchania, radzenia sobie z trudnymi emocjami, dbania o zaspokajanie własnych potrzeb oraz budowania bliższych i zdrowszych relacji międzyludzkich. W tak niespokojnych czasach jak obecne umiejętności zdobyte na powyższych spotkaniach są na wagę złota.

Na koniec coś dla miłośników dobrej zabawy. Nasze warsztaty z IMPRO, pod czujnym okiem Dominika z grupy Jesiotr, to propozycja dla tych, którzy uwielbiają się śmiać i wygłupiać. Podczas spotkań starsi z nas na nowo odkryją w sobie dziecko a do domu wrócą z bolącymi od śmiechu brzuchami. Za nami już dwa wesołe spotkania. Planujemy spotykać się regularnie raz w miesiącu, także na jesienną i zimową chandrę jest to propozycja nie do odrzucenia. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z biblioteką w Bojanie (nr tel. 58 676 29 92).

N. Paczyńska

Warsztaty impro

Sesje RPG

Warsztaty komunikacji empatycznej