V Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Piepki

Dnia 21.04.2021r. w Bibliotece Publicznej w Kielnie odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Piepki.  W poprzednich edycjach konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół mieszczących się na terenie Gminy Szemud. W tym roku ze względu na duże zainteresowanie formą on-line, został rozszerzony również dla innych gmin.

Głównym celem tego konkursu jest przede wszystkim popularyzacja twórczości poety, a także kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich.

W  konkursie dominowały wiersze kaszubskie, ale nie zabrakło również polskiej poezji. Do recytacji przystąpiło 18 uczestników w trzech kategoriach wiekowych.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu filmów z  recytacji wierszy, komisja w składzie: Maria Chustak, Grażyna Lis i Gracjan Fopke wybrała zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:

Kategoria wiekowa klas I-III

I miejsce         – Oliwia Garzombke               SP Kielno

Kategoria wiekowa klas IV-VI

I miejsce         – Martyna Ptach                     SP Szemud

II miejsce        – Julia Szymichowska           SP Nowa Wieś Przywidzka

III miejsce       – Inga Lieske                           SP Szemud

Wyróżnienie   – Bartłomiej Becker               SP Łebno

Kategoria wiekowa klas VII-VIII

I miejsce         – Nikodem Bladowski              SP Łebno

II miejsce        – Karolina Klonowska             SP Liniewo

III miejsce       – Wiktoria Kiedrowska           SP Łebno

Tegoroczny konkurs cechowała nietypowa forma występów, co było wyzwaniem nie tylko dla uczestników ale też dla komisji oceniającej. Multimedialne odsłony cechował wysoki poziom wierszy oraz ciekawy wyraz artystyczny.

Zwycięzcy otrzymają z rąk Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Szemud – Pani Iwony Piastowskiej dyplomy oraz nagrody książkowe.

Członkom jury dziękujemy za pracę, opiekunom za przygotowanie dzieci do konkursu, a zwycięzcom gratulujemy.

G. Lis