20 rocznica śmierci Jana Piepki

„…niezmiennie biegną chwile do Ciebie – ode mnie, okno unosi się sennie, nad moim słowem także niezmiennie i myśli moje uciekają tędy do Ciebie – ode mnie. Cień mój gdy tylko choćby na krótko oczy powiekami przyciemnię, odchodzi do Ciebie na palcach niezmiennie – właśnie ode mnie…”

„Krzyk ptaków” J. Piepka

Dnia 08.03.2021 roku w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Łebnie została odprawiona msza święta w intencji patrona Biblioteki Publicznej w Łebnie – Jana Piepki.  Obchody 20 rocznicy śmierci poety – jakże skromne, swój wymiar duchowości wyniosły na piedestał pamięci o pisarzu. Stojąc przy mogile w wymownej ciszy i rozmodleniu, najbliższa rodzina, delegacja Biblioteki Publicznej Gminy Szemud i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddała hołd składając kwiaty i znicze.

W promieniach zachodzącego słońca wspominano postać skromnego człowieka, który żył wśród nas, ukochał kaszubską ziemię, a swoją twórczością zachwyca do dziś.

Lecz nie tylko wspólne pamiątkowe zdjęcia są wyrazem naszej wdzięczności do Boga, za dar niezwykle utalentowanego człowieka jakim był Jan Piepka – dziękujemy za poezję przesyconą osobistą refleksją, tradycją i wiarą.

Grażyna Lis