Konkursy biblioteczne

Biblioteka Publiczna Gminy Szemud w m-cach kwiecień, maj ogłosiła dla naszych mieszkańców dwa konkursy, dla młodszych czytelników po raz trzeci konkurs plastyczny pt. ”Książki mówią”, dla młodzieży i dorosłych ogłosiliśmy po raz pierwszy konkurs „Twórczości Własnej”.

W konkursie plastycznym dzieci miały stworzyć okładkę swojej ulubionej książki, adresowany był do uczniów klas  0 – VI. Uczestnicy mogli wykonać swoje prace w dowolnej technice. Prace można było składać we wszystkich bibliotekach publicznych na terenie gminy Szemud. Komisja oceniająca w składzie: Karina Treder- przewodnicząca oraz członkowie: Iwona Piastowska, Justyna Pranszke, Krystyna Malotka, miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były pomysłowe, piękne i barwne. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni i wyróżnieni, oto lista laureatów:

Kategoria klas O-III

I miejsce         Martyna Ptach

II miejsce        Inga Lieske

III miejsce       Dominika Weiland

Wyróżnienia:

Agata Malinowska

Jan Langa

Nikola Domarus

Kategoria klas IV-VI

I miejsce         Helena Popławska

I miejsce         Małgorzata Godlewska

II miejsce        Michalina Czoska

III miejsce       Julia Pastalenz

III miejsce       Julia Miotk

Wyróżnienia:

Kornelia Ziemann

Julia Bladowska

Mateusz Porębski

Sandra Ptach

Wszystkim GRATULUJEMY. Konkurs ten pokazał nam, że dzieci w naszej gminie czytają książki a co więcej, mają swoje ulubione pozycje.

Konkurs „Twórczości Własnej” skierowany był do mieszkańców Gminy Szemud od 11 roku życia i  miał na celu przede wszystkim rozwijanie zdolności pisarskich oraz promocję utworzonych tekstów  literackich. Nadesłano łącznie 4 utwory poetyckie, które zasługują na gratulacje i podziękowanie za tak wspaniały dar wniesiony do lokalnej kultury. W wyniku tegorocznych zmagań nagrodzone zostały dwie osoby: Pani Ewa Lewandowska oraz uczennica Społecznego Gimnazjum Dobrzewino-Karczemki Małgorzata Dzianach. Serdecznie Gratulujemy! Konkurs będzie kontynuowany w przyszłym roku, dlatego już dziś zachęcamy do udziału wszystkich tych, którzy kryją w sobie piśmienniczy talent. Zapraszamy!

Na zachętę i na zbliżający się okres wakacyjny i urlopowy przedstawiamy wiersz autorstwa Małgorzaty Dzianach „Drogie Motyle”

Życie motyli bajką się wydaje,

Mała gąsienica motylem się staje.

Wszystkie motyle krążą na niebie,

Szukają kwiatów, szukają siebie.

Możemy je spotkać razem tańczące,

Przez całe życie się świetnie bawiące.

Na skrzydłach różne noszą kolory,

Każdy jest jeden, każdy wyjątkowy.

I każdy wie, że piękno w nich siedzi,

Choć żaden motyl skrzydeł nie widzi.

Wręczenie nagród laureatom obu konkursów odbyło się 6 czerwca br.,  podczas Uroczystości Gminnego Dnia Bibliotekarza, Pracownika i Działacza Kultury. Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do śledzenia oferty Biblioteki Publicznej Gminy Szemud.