Kodowanie w Bibliotece

Bez tytułu

 

Świetna informacja dla naszych czytelników i użytkowników – nasza biblioteka znalazła się wśród 85 bibliotek z całej Polski, które dostały się do projektu “Kodowanie w bibliotece”. Warto też zaznaczyć, że z województwa pomorskiego zostały wybrane tylko dwie biblioteki – nasza i Biblioteka z Luzina.

Dzięki udziałowi w projekcie biblioteka wzbogaciła się o:

  • trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie),
  • trzy tablety, 
  • trzy gry edukacyjne Scottie Go!

 

Nasze biblioteki od dawna prowadzą działania edukacyjne o tematyce związanej z nowymi technologiami i programowaniem– bezpłatne zajęcia, dostępne dla wszystkich zainteresowanych, prowadzone w przyjaznej atmosferze – są atrakcyjną propozycją zarówno dla dzieci i młodzieży. Dzięki takiemu wsparciu i udziale w projekcie „Kodowanie w bibliotece” nasza biblioteka rozszerzy swoją ofertę edukacyjną, już niedługo będą odbywać się warsztaty programowania, podczas których będziemy się dobrze bawić wykorzystując pozyskane sprzęty i materiały. Dzieci będą miały możliwość bezpłatnego podnoszenia swoich kompetencji w zakresie programowania i kodowania.

Kodowanie, programowanie jest uważane za tzw. “trzeci język”, niezbędny w dzisiejszych czasach do odnalezienia się na rynku pracy, i to nie koniecznie w branży związanej z nowymi technologiami. Podstawy programowania po prostu warto znać, choćby po to, aby lepiej orientować się w cyfrowej rzeczywistości, bezpiecznie i świadomie korzystać z nowych technologii czy urządzeń elektronicznych. Udział w warsztatach z programowania, kodowania rozwija logiczne myślenie, uczy skutecznie rozwiązywać problemy, rozwija pasje i zainteresowania, a przy tym jest zwyczajnie dobrą zabawą.

Gra Scottie Go! umożliwia prowadzenie ciekawych zajęć bez komputera, za to z tabletami, w formie zabawy i z elementami rywalizacji. Z kolei robot Photon to nowoczesna innowacyjna zabawka edukacyjna, produkowana przez polską firmę Photon Entertainment. Z Photonem można prowadzić zajęcia już najmłodszymi dziećmi (od 5. roku życia) i stopniowo zwiększać poziom trudności. Na zajęciach można wprowadzać elementy zabaw ruchowych z wykorzystaniem maty edukacyjnej i specjalnych fiszek.

Biblioteka w Szemudzie zakupiła dla naszych czytelników nowe komputery typu All-in-One, zapraszamy serdecznie do korzystania.

I. Piastowska