Chcę być kimś!

Warsztaty z Michałem Zawadką

W ubiegłym miesiącu na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Szemud uczniowie starszych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy uczestniczyli w wyjątkowych spotkaniach z Michałem Zawadką.

Prelegent – jest pasjonatom retoryki i sztuki słowa, członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców i Mistrzem Polski Przemówień Publicznych, a także pisarzem i autorem książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży z serii „Chcę być kimś!”, oraz poezji: „Zarządzanie marzeniami”, „Mądrość z Natury” i „Galerii bajek” z obrazami Rafała Olbińskiego i przedmową profesora Tonego Buzana.

Spotkanie poprowadzone było w formie warsztatów i miało na celu uświadomić młodzieży wiele ważnych aspektów kształtujących życie, wiarę w siebie, znaczenie marzeń i pasji, a także potęgę wyobraźni i możności osiągania celów. Od samego początku swoim niekonwencjonalnym podejściem do tematu intrygował, wzruszał i prowokował, co w konsekwencji przełożyło się na zjednanie sobie zgromadzonych, którzy żywo reagowali na przekazywane treści.  Dyskutowano też o poczuciu własnej wartości i przynależności do grupy. Zastanawiano się jak dostrzec w sobie siłę i piękno, nie obawiając się „hejterów”. Kilkakrotnie niemalże z matematyczną dokładnością udowadniał jak niewiele trzeba z siebie dać, aby czytać, czytać dużo i z pożytkiem dla własnego rozwoju osobistego – ot, tak po prostu:, aby BYĆ KIMŚ! Namawiał też do efektywnego gospodarowania własnym czasem i pracy nad rozwojem osobistym.

Na zakończenie Michał Zawadka podkreślił, iż bycie z młodzieżą to dla niego wielki zaszczyt i wyróżnienie. Podziękował pięknie młodzieży za aktywny udział w warsztatach prosząc by pamiętali, iż są wyjątkowi i by w codziennym życiu zamieniać „ocenianie” na „docenianie”.   Dziękujemy wszystkim za super spotkania, za pomoc w organizacji – cieszymy się, że aż 800 uczniów wzięło udział w tych spotkaniach.

Spotkanie z p. Michałem Zawadką w Bojanie

Spotkanie z p. Michałem Zawadką w Kielnie