Warsztaty Wielkanocne w Bibliotekach

Z myślą o naszych czytelnikach w okresie Wielkanocnym odbywały się w bibliotekach i ośrodkach kultury warsztaty świąteczne. Każda placówka przygotowała urozmaicone zajęcia podczas, których dzieci i młodzież poznała przeróżne techniki zdobienia pisanek. Odbyły się warsztaty z quillingu, pisanki ze sznurka czy kolorowej muliny, kartka świąteczna, wianek wielkanocny, ozdoby na patyku itp. Dzieci mogły poeksperymentować z wydmuszką, gdzie w efekcie końcowym powstały ciekawe tęczowe pisanki. Podczas warsztatów powstało wiele ozdób wielkanocnych: pisanek, kurczaczków, zajączków i kolorowych wianuszków. Starszym czytelnikom zaproponowaliśmy warsztaty z szydełkiem, a wynikiem dwugodzinnej pracy były precyzyjne i piękne koszyczki. Wzorem ubiegłych lat bibliotekarki prowadziły warsztaty zdobienia pisanek również w tegorocznych Wiosennych Targach Artystycznych w Hali w Bojanie.

Wszystkie warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Galeria warsztatów w Bojanie

Galeria warsztatów w Częstkowie