Zbiórka nakrętek w Bibliotekach Publicznych Gminy Szemud

Codziennie każdy z nas ma w swojej dłoni plastikowe zakrętki …Nie zdając sobie sprawy,  jak wiele korzyści mogą przynieść, bezmyślnie wyrzucamy je do kosza na śmieci. Biblioteki podejmują działalność nie tylko na tle kulturalnym ale również w sferze społecznej, postanowiły nawiązać współpracę z Fundacją Hospicyjną.

Fundacja poprzez skup i sprzedaż nakrętek, zyskuje pieniądze skierowane na działalność hospicjum- na pomoc dla dzieci i dorosłych nieuleczalnie chorych,  otacza także  opieką  dzieci osierocone.

Pośród codziennych obowiązków, pogoni za pieniądzem zapominamy o tym jak wielkim darem jest pełna rodzina i stan zdrowia pozwalający nam „normalnie” funkcjonować. Nie zauważamy, a często nie chcemy dostrzegać ludzi, którzy pośród nas każdego dnia zmagają się z ciężkimi chorobami i cierpieniem.

Niech ten czas przeżywanych Świąt Wielkanocnych, sprawi by w każdym z nas, narodziła się chęć pomocy. Zbiórka plastikowych nakrętek nie wymaga od nas żadnego wysiłku a może stać się olbrzymim wsparciem dla osób objętych opieką paliatywną.

Zachęcamy zatem wszystkich Mieszkańców Gminy Szemud do zbiórki plastikowych zakrętek, które można dostarczyć we wszystkich  Bibliotekach na terenie Gminy Szemud. Nauczmy się pomagać – to takie proste.

J. Pranszke