Warsztaty jesienne w bibliotekach

Korzystając z uroków jesieni, w Bibliotekach Publicznych odbywały się różnego rodzaju warsztaty jesienne dla młodszych i starszych czytelników. Powstały kolorowe jesienne bukiety z liści,  kunsztowne lampiony, frotaż z liści, wieniec adwentowy, kule zieleni czy jesienne sowy, które to stanowić mogą znakomitą jesienną dekoracje czy ozdobić wnętrze.

Wszystkie warsztaty były bardzo kreatywne i pracowite. Jesienne bukiety powstały z kolorowych liści. Dzieci poznały technikę zwijania liści klonu w różyczkę i komponowania bukietów. Każdy uczestnik wyszedł z biblioteki z gotowym bukietem. W lampiony, które zarówno zapalone i zgaszone wyglądały efektownie, każdy uczestnik spotkania włożył dużo pracy i serca. Były to oklejone liśćmi słoiki i udekorowane darami jesieni. Dzieci uczyły się wytwarzać masę solną, z której później samodzielnie wykonywały świeczniki w kształcie liści Klonu. Dowiedziały się również jak użyteczna może być rolka po papierze toaletowym. To właśnie z nich powstały sowy ubrane w piękne kreacje, pełne wdzięku i szyku. Wieńce adwentowe nadały naszym zajęciom nutkę nadchodzącego okresu przedświątecznego. Okazało się, że nie jest tak łatwo wykonać taki wieniec. Dzieci musiały wykazać się dużą cierpliwością i zręcznością, a każda z  wykonanych prac kosztowała uczestników sporo zaangażowania, kreatywności, zręczności  i umiejętności. Odbyły się też  warsztaty florystyczne dla dorosłych. Panie miały okazję wykonać własną kulę zieleni ze świeżych gałązek świerku czy tuji .

Efekty wszystkich tych prac był naprawdę imponujący i każdy uczestnik z zadowoleniem mógł oczywiście swoje dzieło zabrać do domu.

Zapraszamy dzieci i rodziców na kolejne twórcze spędzanie czasu wolnego w bibliotekach.

Zapraszamy do galerii warsztatów jesiennych Biblioteki w Bojanie

Zapraszamy do galerii warsztatów jesiennych Biblioteki w Częstkowie