Zimowo – świąteczne warsztaty

Grudzień to miesiąc wyjątkowy w roku, czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, przygotowań pod względem religijnym, ale też czas tworzenia ozdób świątecznych. Biblioteki umiliły czas przedświąteczny swoim czytelnikom organizując zróżnicowane zajęcia. Tym razem na warsztatach powstały piękne dekoracje i ozdoby zimowo-świąteczne. Dzieci miały możliwość stworzenia swojej własnej magicznej kuli śniegowej ze zdjęciem w środku, która to mogła być wspaniałym prezentem. Panie natomiast miały okazję zrobić pracę przestrzenną w zimowym klimacie. Powstały wieńce adwentowe i stroiki świąteczne. Tradycją stało się już tworzenie bombek dla wszystkich pokoleń metodą decoupage. Podczas cyklicznych spotkań z bajką dla najmłodszych czytelników zostały przypomniane tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, dzieci mogły też wysłuchać magicznych, świątecznych opowieści.

Biblioteka Publiczna miała również możliwość prowadzenia warsztatów decoupage podczas tegorocznych Szemudzkich Targów Artystycznych. Uczestnicy tych warsztatów zdobili bombki, które potem zawieszali na Gminnej Choince, którą to można podziwiać w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.

Cieszy nas fakt licznego uczestnictwa we wszystkich naszych zajęciach, miło, że mogliśmy nauczyć tak wiele osób różnych technik. Nawet Pan Wójt przy naszej pomocy wykonał piękną kaszubską bombkę. Mamy nadzieję, że udało nam się wprowadzić naszych czytelników w atmosferę świątecznych chwil.

Zapraszamy do galerii warsztatów Biblioteki w Bojanie

Zapraszamy do galerii warsztatów Biblioteki w Częstkowie