Tydzień z Internetem w Bibliotekach Gminy Szemud

Biblioteki Publiczne Gminy Szemud jak co roku dołączyły do obchodów Tygodnia z Internetem. Jest to ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. W dotychczasowych sześciu edycjach kampanii w Polsce uczestniczyło już 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Nasze placówki przygotowały dla dzieci zajęcia pt. „Zagrajmy w eksperymenty”. Uczestnicy mieli okazje poddać próbie wszystkie swoje zmysły oraz zapoznać się z naukowymi ciekawostkami znalezionymi w Internecie. Pomocne w tym były m.in. eksperymenty z graniem na szklanych naczyniach, przygotowaniem cieczy nienewtonowskiej, rozpoznawaniem zapachów, poznawaniem progu smaku oraz iluzjami wzrokowymi. Wszyscy uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem przeprowadzonych samodzielnie doświadczeń, które ucząc jednocześnie Nas bawiły.

K. Malotka

Zapraszamy do pełnej galerii Tygodnia z Internetem w Bibliotece w Częstkowie