Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Szemudzie członków i sympatyków Stowarzyszenia Lesok

Międzynarodowy Dzień Kobiet ustanowiony został w 1910r w Kopenhadze i miał służyć krzewieniu praw kobiet. Ustanowienie Dnia Kobiet zostało przyjęte w drodze anonimowego głosowania, bez ustalania dokładnej daty jego obchodów. Dlatego Stowarzyszenie Lesok zaprosiło  wszystkie panie  na spotkanie dnia 28 marca do biblioteki ponieważ uznaliśmy, że nasze święto trwa przez cały marzec. Zarówno frekwencja jak i nastroje dopisały. Wszystkie panie przywitała gospodyni obiektu- p. Iwona Piastowska jako dyrektor biblioteki i sprawdzony oraz aktywny  partner w podejmowaniu różnych wyzwań dotyczących Stowarzyszenia. Następnie głos zabrała p. Irena Piastowska, która pełniła funkcję prezesa Stowarzyszenia Lesok dwie kadencje czyli  do dnia 08.03.2017r, kiedy to nastąpiły „wymuszone statutowe”  zmiany w składzie Zarządu. Tego dnia nowym prezesem Stowarzyszenia została wybrana p. Regina Balandowska a p. Irena Piastowska została vice prezesem. Przy okazji tego uroczystego spotkania nastąpiło również uroczyste przekazanie wszelkich praw i obowiązków stowarzyszeniowych dotychczas piastowanych przez p. Irenę Piastowską nowemu prezesowi czyli p. Reginie Balandowskiej. Obie panie zadeklarowały ścisłą współpracę jak  również złożyły wszystkim obecnym dużo ciepłych życzeń. Głos również zabrała p. Elżbieta Nichnerowicz (obecnie członek zarządu – poprzednio sekretarz stowarzyszenia), przedstawiając sprawozdanie za miniony rok oraz plany na rok bieżący. Potem to już same przyjemności – występy dzieci i młodzieży szkolnej oraz rozmowy, kwiaty i  poczęstunek. Korzystając z okazji możliwości dotarcia do większego grona odbiorców  – dziękujemy uczniom za wesołe występy a p. Justynie Dunst za tak wszechstronne  przygotowanie uczniów. Bardzo się nam  podobały występy i umiliło nam nasze spotkanie. Wasze recytacje, śpiewy i występy dały nam dużo uśmiechu i radości.

Dziękujemy za miłe spędzenie czasu wśród naszej „rodziny” stowarzyszeniowej. Zapraszamy chętnych mieszkańców Szemuda  do włączenia się w naszą działalność w Stowarzyszeniu Lesok, bo daje to dużo radości i możliwości w organizowaniu sobie aktywnego spędzania czasu.

E. Nichnerowicz

Zapraszamy do pełnej galerii