Wielki karnawałowy koncert w Bibliotece w Szemudzie

W piątek 17 lutego  o godz. 19.00 w związku z kończącym się karnawałem  Biblioteka Publiczna Gminy Szemud przygotowała dla wszystkich melomanów prawdziwą ucztę muzyczną. W Sali przy bibliotece odbył się koncert,  w którym uczestniczyło około 100 osób a wystąpili:

p. Barbara Lewicka-Wójcik, ks. proboszcz Robert Kaczorowski oraz p. Michał Kaleta – akompaniament. Nie było to pierwsze spotkanie tych wykonawców zorganizowane przez bibliotekę dlatego o frekwencję nie musieliśmy się obawiać. Ale ilość osób, która przyszła na koncert przeszła nasze wyobrażenie. Bardzo miło  było nam gościć mamę pana wójta – niestety nie mógł z nami być na tym koncercie –  która wraz ze znajomymi  wiele ciekawego słyszała o wcześniejszych koncertach i spotkaniach organizowanych przez bibliotekę w Szemudzie i sama chciała się przekonać o „wielkości” tych imprez. Mamy nadzieję, że nie była rozczarowana i dobrze się bawiła. Bardzo się oczywiście z tego cieszymy i widzimy, że spełniamy oczekiwania naszych mieszkańców. Wniosek jest również taki, że mieszkańcy naszej Gminy cenią sobie kulturę na najwyższym poziomie. Ale najważniejsze, że wszystko  świetnie się udało a atmosferę jaką wytworzyli wykonawcy była nieziemska.

Wykonywane  utwory były świetnie dobrane na to spotkanie.

Usłyszeliśmy  zatem :

“Oczarowanie” -Zbigniew Wodecki – śpiewała p.Basia i nasz ksiądz Duet czarujący.

“Wymyśliłam Cię” – Irena Jarocka – to wykonała przecudnie  p. Basia

“Niech żyje bal!”  wykonanie ks. proboszcza zachęcało do śpiewania i balowania…

“Być kobietom” – któż inny mógł to zaśpiewać jak nie kobieta -p. Basia

“Nie liczę godzin i lat” –wykonanie przez ks. proboszcza- ale czy rzeczywiście… nie liczy??

“Ja się boję sama spać” i  “Bo w Barcelonie”  – zaśpiewała z wielkim wdziękiem p. Basia

“Love me tender”  i “Znajdę Cię”  – to wspaniałym, głębokim głosem wykonał ks. proboszcz.

Na uwagę oprócz wykonawców i repertuaru zasługiwały  wspaniałe kreacje p. Basi  dostosowane do wykonywanych utworów. Było zasłużone podziękowanie w postaci oklasków za każdy wykonany utwór a na zakończenie dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Szemud Iwona Piastowska – jako organizatorka tego wspaniałego koncertu – wraz z dyrektorem GCKSiR Tomaszem Steinem wręczyli piękne bukiety kwiatów jako podziękowanie od publiczności zachwyconej występami. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy tych wykonawców. Naprawdę warto uczestniczyć w takich wspaniałych koncertach. Żadne słowa nie oddadzą atmosfery  jaka panowała podczas koncertu.

Wystarczą słowa uczestników –  było wspaniale !!.

E. Nichnerowicz

Zapraszamy do pełnej galerii