Ferie w Bibliotekach

Ferie zimowe to czas szczególny dla naszych Najmłodszych Czytelników. Jak co roku, również tym razem pracownicy bibliotek przygotowali szereg atrakcji dla dzieci.

Tegoroczne ferie rozpoczęły się 29.01.2024 r., tego dnia odbyły się już pierwsze warsztaty w bibliotekach publicznych. Pani Karina w każdej naszej bibliotece przeprowadziła warsztaty plastyczne Akwarium oraz Kartka Walentynkowa, jak i otwarte zajęcia gitarowe. W każdej placówce odbyły się bardzo lubiane przez dzieci warsztaty kreatywne m.in. własny exlibris, slimowe szaleństwo, bałwanek, maska i korona karnawałowa, miecz Minecraft, świece sojowe itp. Dla najmłodszych w Kielnie odbył się Majster Szef – majsterkowanie, dzieci w profesjonalny sposób uczyły się korzystać z takich narzędzi jak śrubokręt, młotek czy wkrętarka. Entuzjazm zarówno uczestników, jak i rodziców był niesamowity. Biblioteka w Łebnie dla swoich uczestników zorganizowała Bal Karnawałowy pełen atrakcji zabaw, konkursów i tańców. Oczywiście nie zabrakło naszych sprawdzonych zajęć, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, a mianowicie zabawy z kodowaniem sympatycznych robotów Photon, jak i planszomanii i puzzlomanii. Również zaprosiliśmy dzieci na seanse filmowe „Kino za regałem”, a w Szemudzie w dwa czwartki w Sali kinowej Centrum Samorządowego zorganizowaliśmy Filmowe Ferie. Sala licząca 200 osób za każdym razem była wypełniona w pełni. Warto tu podkreślić, że na każde zorganizowane zajęcia listy były pełne i jeszcze długie listy rezerwowe. Jesteśmy mile zaskoczeni, że takim zainteresowaniem cieszyła się przygotowana przez nas oferta.

Okres Ferii Zimowych już za nami, wierzymy jednak, że zapisze się w pamięci uczestników jako czas wspaniałej zabawy i niesamowitych wrażeń. Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni ze wspólnie przeżytych chwil. Cieszymy się, że mogliśmy być z Wami.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i zapraszamy do Bibliotek!