Warsztaty czytelnicze

Od października ubiegłego roku w Bibliotekach Publicznych Gminy Szemud odbywają się raz w miesiącu Warsztaty czytelnicze, jest to bardzo ciekawa oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Gwarantują one solidną dawkę literatury ale i sporo pracy w poszczególnych grupach wiekowych gdzie również nie braknie twórczych dyskusji.

Każda biblioteka z bogatego programu Wydawnictwa Meandry – wybiera dla danej klasy  temat na warsztat, m.in.: Przygoda z picturebookami; I Ty możesz zostać patriotą; W Akademii Pana Kleksa; Powstanie Warszawskie; Niesamowite Przygody Skarpetek; Kalendarz Adwentowy; Opowieść Wigilijna; Hobbit; Adam Mickiewicz- powtórka przed egzaminem.

Jak wyglądają takie zajęcia? Warsztaty czytelnicze „przyjeżdżają do uczniów”. Długość zajęć została dostosowana do jednostek lekcyjnych. Wszelkie niezbędne  materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć zapewnia osoba prowadząca.

Warsztaty te są niezwykle korzystne dla pobudzenia ciekawości z różnych dziedzin wiedzy. Uczą pracy w grupie a przede wszystkim pobudzają do sięgania po interesująca  książkę. Prowadząca – p. Marta Mital z Wydawnictwa Meandry, to osoba potrafiąca solidnie prowadzić zajęcia i jednocześnie sprawić, by uczestnicy zostali jeszcze długo pod wrażeniem omawianego tematu i wartości  różnego gatunku literatury.

Bardzo dziękujemy p. Marcie za tak miłe i dogłębne podejście do wybranych przez nas zagadnień a dzieciom i młodzieży za udział i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że do końca roku szkolnego większość dzieci będzie mogła skorzystać z tej formy zajęć. Zapraszamy na kolejne warsztaty, założenie nasze jest takie aby z tego rodzaju zajęć skorzystały wszystkie klasy.