KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ

Biblioteka Publiczna Gminy Szemud po raz drugi zaprasza do udziału w wyzwaniu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – „Książkowy Niekalendarz”,czyli kalendarz z wyzwaniem czytelniczym na każdy miesiąc. Składa się z 12 kart, z 3 zadaniami na każdy miesiąc.

Zachęca do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę. Dodatkowo, aby zachęcić dzieci do codziennego czytania, wśród materiałów znajduje się także karta “książkowe Bingo”, dla czytelników którzy podjęli się wyzwania. Każdy, kto weźmie udział w zabawie, otrzyma dyplom z gratulacjami.
Przez cały rok, co miesiąc na naszej stronie będziemy publikować kartę z „Książkowego Niekalendarza”. Zadanie do wykonania na dany miesiąc dostępne będzie w bibliotece. Ci, którzy podejmą rękawicę – odbiorą od bibliotekarza kartę “książkowe Bingo”, na której zaznaczą swoje osiągnięcia.
Dobra zabawa gwarantowana!
Zachęcamy do zabawy i odbioru kart w naszych bibliotekach publicznych.