Nowa książka ks. Roberta Kaczorowskiego

Dla osób, które w niedzielę 8 października br. odwiedziły kościół w Szemudzie ks. proboszcz przygotował bardzo miłą niespodziankę. Mianowicie po każdej Mszy św. zarówno on, jak i ks. Łukasz każdej rodzinie naszej parafii (gościom również!) wręczali egzemplarz książki pt. „Opowieści z szemudzkiego kościoła. Rok 1844”. Autorem tej urokliwej publikacji jest sam ks. proboszcz, który jak mówił, napisał ją podczas minionych wakacji. To niezwykła opowieść o dużej, kamiennej kropielnicy, znajdującej się przy głównym wejściu do kościoła w Szemudzie, na której do dzisiaj widnieje rok jej zbudowania i usytuowania: 1844. Wokół tego wydarzenia sprzed prawie 180 lat ksiądz proboszcz stworzył barwną legendę adresowaną nie tylko do najmłodszych.

Zapewniamy, że lektura tej książki sprawi, że niejeden raz pojawi się uśmiech na twarzy czytających!

Jednocześnie cieszymy się i bardzo dziękujemy, że niniejszy tytuł został nam jak zawsze podarowany i tym samym znalazł się już w księgozbiorze naszych bibliotek publicznych.