Koncerty wielkopostne w naszych bibliotekach

Tuż przed Niedzielą Palmową w naszych bibliotekach w Łebnie i Kielnie miały miejsce wyjątkowe wydarzenia. Z inicjatywy ks. Roberta Kaczorowskiego, proboszcza w Szemudzie, odbyły się dwa koncerty, w których udział wzięli wykładowcy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Byli to: Alicja Rumianowska – mezzosopran oraz ks. Robert, który śpiewał barytonem oraz grał na fortepianie.

Dwa koncerty w ramach cyklu „Spotkania z muzyką w Gminie Szemud” odbyły się w szczególnym czasie, gdy nasza Gmina przeżywa rok jubileuszowy – 50 lat od swego powstania.

Podczas dwóch koncertów Artyści zaprosili uczestników do wejścia w niezwykły świat dźwięków i harmonii oraz wielkopostnych tekstów, które przyodziane muzyką, jeszcze bardziej przemawiały do słuchaczy.

Usłyszeliśmy utwory dawnych mistrzów: J.S. Bacha, G.F. Haendla i G.B. Pergolesiego. Zabrzmiały również utwory polskich kompozytorów: O.M. Żukowskiego, S. Kwiatkowskiego i M. Lorenca. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnych polskich pieśni wielkopostnych (Ogrodzie oliwny oraz Króla wznoszą się znamiona). Niespodzianką było premierowe wykonanie dwóch kompozycji ks. Roberta – przepięknych hymnów napisanych do tekstów brewiarzowych hymnów. Każdy koncert kończył się wyśpiewaną Modlitwą o pokój – tak bardzo dzisiaj upragniony…

Oba koncerty dla wszystkich były wyborną ucztą dla ducha. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Łebno

Kielno