Podsumowanie roku kulturalnego 2021/2022

Dnia 14. czerwca o godzinie 17.00 w Centrum Muzycznym w Kielnie odbyło się uroczyste „Podsumowanie pracy warsztatów i zajęć artystycznych Roku Kulturalnego 2021/2022”. Dotyczyło ono zajęć „Warsztatów artystycznych NASZA PRACOWNIA” dla młodzieży i dorosłych, działających w ramach GCKSiR, „Koła gitarowego” i „Koła plastycznego” działających przy Bibliotece Publicznej Gminy Szemud oraz zajęć „Akademii Sztuk Tradycyjnych i Współczesnych”.

Uroczystość rozpoczęli przywitaniem gości Pani Iwona Piastowska- Dyrektor Biblioteki oraz Pan Tomasz Stein- Dyrektor GCKSiR w Szemudzie. Następnie wystąpiły dzieci i młodzież z zajęć gitarowych. Zabrzmiały różne melodie i piosenki, m.in. ”Mocny” z repertuaru zespołu IRA i ”Krajka” piosenka harcerska (piosenki zaśpiewano w grupie przy gitarach). Solo wystąpili: Patryk Penkowski, Filip Trojanowski, Luiza Kowalewska, Dominika Rzeszewicz.

Potem wystąpił duet pod opieką Pani Małgorzaty Kaszubowskiej, rodzeństwo Lena (lat 11) i Miłosz (lat 7) Wiśniewscy. Dziewczynka zagrała na pianinie, a chłopiec na akordeonie- utwory: „Kukułka”, Melodia kanadyjska”, „Walc Marionetek” i „Zuzanna”.  Pani Małgosia opowiedziała również o prowadzonych przez siebie zajęciach muzycznych oraz ceramicznych.

Po koncercie rozdano nagrody w bardzo ciekawych konkursach bibliotecznych: „Książki mówią” oraz „Twórczość własna”. Wręczono również dyplomy i upominki dla uczestników wszystkich zajęć. W tle można było obejrzeć prezentację fotograficzną z warsztatów „Nasza Pracownia”, koła gitarowego oraz plastycznego. Wystawione zostały: malarstwo olejne, akwarelowe, rysunki i inne prace wykonane w ramach zajęć. W drugiej sali koncertowej można było obejrzeć wystawę z bardzo ciekawych prac z gminnych konkursów „Mój Święty Jan Paweł II” oraz „Święta Rodzina”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zajęć wytrwałości i rozwijania swoich talentów, oraz dziękujemy również ich Rodzicom. Serdecznie zapraszamy na zajęcia i warsztaty w nowym roku szkolnym.

                                                                                                                       Karina Treder