Konkursy biblioteczne

Biblioteka Publiczna Gminy Szemud w m-cach kwiecień, maj ogłosiła dla naszych mieszkańców dwa konkursy, dla młodszych czytelników konkurs plastyczny pt. ”Książki mówią”, dla młodzieży i dorosłych konkurs „Twórczości Własnej”.

W konkursie plastycznym dzieci tworzą okładkę swojej ulubionej książki w dowolnej technice. Prace można było składać we wszystkich bibliotekach publicznych na terenie gminy Szemud. Komisja oceniająca w składzie: Karina Treder- przewodnicząca oraz członkowie: Iwona Piastowska, Grażyna Lis, Joanna Formela, miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były pomysłowe, piękne i barwne. Warto zaznaczyć fakt, że konkurs ten cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży w tym roku wpłynęło znów prawie 70 prac – za co wielkie podziękowania i ukłony do nauczycieli i rodziców. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni i wyróżnieni, oto lista laureatów:

Kategoria klas I-III (29 prac)

I miejsce             Anna Pawelczyk

II miejsce            Jan Czajkowski

III miejsce           Alan Hallmann

Luiza Kowalewska; Magda Kupc; Monika Kanka; Hanna Galant

Kategoria klas IV-VI (32 prace)

I miejsce             Maja Krause

II miejsce            Zuzanna Stolc

III miejsce           Oliwia Matysiak

III miejsce           Lena Waldowska

Wyróżnienia:

Katarzyna Langa; Paweł Bladowski; Kacper Szwaba; Paulina Haza; Maja Hartyn-Leszczyńska

Kategoria klas VII-VIII (10 prac)

I miejsce             Agata Mocarska

II miejsce            Amelia Pauś

II miejsce            Wojciech Kowalewski

III miejsce           Agata Labuda

Zuzanna Konkel; Julia Matyjasik

Konkurs „Twórczości Własnej” skierowany jest do mieszkańców Gminy Szemud od 11 roku życia i  ma na celu przede wszystkim rozwijanie zdolności pisarskich oraz promocję utworzonych tekstów  literackich. Nadesłano łącznie 5 prac – 3 poetyckie, 2 prozy, które zasługują na gratulacje i podziękowanie za tak wspaniały dar wniesiony do lokalnej kultury.

Komisja konkursowa w składzie: Iwona Piastowska – przewodnicząca, oraz członkowie             Karina Treder, Krystyna Malotka,  Grażyna Lis, zapoznała się z pracami, które wpłynęły i wytypowała laureatów:

Kat. młodzież szkół podstawowych (od 11 lat)

I miejsce         Maja Krause

II miejsce        Maja Hartyn – Leszczyńska

III miejsce      Mateusz Fopke

Kat. Dorośli

I miejsce ex aequo Pani Ewa Lewandowska i Pani Justyna Pranszke

Wszystkim GRATULUJEMY. Konkurs ten pokazał nam, że mieszkańcy naszej gminie czytają książki, jak i tworzą sami. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku, jak i do odwiedzania naszych biblioteki.

Zamieszczamy również wiersz laureatki I miejsca w kat. młodzież szkół podstawowych (od 11 lat):

Maja Krause

Słowa

Słowa zapomniane

Słowa niesłyszane

Słowa wypowiedziane

Słowa rozwiane

Słowa nadziei

Słowa radosne

Słowa ze smutkiem

Słowa okrutne

Zostały w nas

Wciąż je pamiętamy…

Dlatego licz się ze słowami!

I. Piastowska