Kafejki Aktywnego Seniora – Stowarzyszenie Lesôk

Ostatnie dwa lata były dla seniorów, a tym samym dla Stowarzyszenia Lesôk bardzo trudne za względu na trwająca pandemię, nasza działalność była bardzo ograniczona. Jednak przed pandemią systematycznie organizowano spotkania – średnio w roku ok. 15  – w Kawiarence Seniora przy Bibliotece w Szemudzie. W tym roku postanowiliśmy wrócić do naszych działań i rozszerzyć je na terenie całej gminy. Zgodnie ze spotkaniami, które miały miejsce w październiku ubiegłego roku przy bibliotekach publicznych powstały Kafejki Aktywnego Seniora. Na te działania złożyliśmy do Urzędu Gminy dwie oferty na realizacje zadnia publicznego i otrzymaliśmy dotację na ten cel, za co bardzo dziękujemy.

Od kwietnia do końca czerwca nasi seniorzy uczestniczyli w zajęcia Aqua Aerobiku na Basenie w Kielnie. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, co przerosło nasze oczekiwania i na pewno na przyszłość trzeba będzie rozszerzyć to zadanie. Zajęcia te dla powstałej grupy będą odbywały się jeszcze w m-cach wrzesień i październik. Również od kwietnia rozpoczęły się spotkania z p. psychoterapeutką, są to kameralne spotkania dla osób, które  borykają się z różnymi problemami osobistymi i rodzinnymi. Zajęcia polegają w szczególności na kształtowaniu umiejętności społecznych i promowaniu zdrowego stylu życia.

Przypominamy również, że w m-cu marcu odbyły się z Bibliotekach Kielno i Łebno koncerty z muzyką chińską i polską, spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem seniorów.

W lipcu i sierpniu odbędą się warsztaty ceramiczne „Kwiaty” w Centrum Muzycznym w Kielnie, które poprowadzi wspaniała instruktorka Akademii Sztuk Tradycyjnych i Współczesnych p. Małgorzata Kaszubowska, seniorzy będą mieli okazję stworzyć z gliny piękne kwiaty lata.

W m-cu lipcu i wrześniu planujemy wspólnie z ZKP dwie wycieczki pt. „Szlakami historycznego Gdańska” – zapisy w bibliotekach. Pierwszy wyjazd 22 lipca. Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia Lesôk i ZKP.

Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w takich spotkaniach zapraszamy do bibliotek w Bojanie, Kielnie, Szemudzie i Łebnie, tam uzyskacie kochani seniorzy wszelkie informacje.

Zapraszamy do Kafejek Aktywnego Seniora.                                                                                                                                                                         I. Piastowska

 

Szemud

Kielno

Bojano

Łebno