Ferie w bibliotekach

Podczas tegorocznych ferii zimowych wszystkie Biblioteki Publiczne Gminy Szemud  przygotowały szeroką ofertę dla dzieci i młodzieży. Odbyły się liczne spotkania, warsztaty  m.in. taniec nowoczesny; laleczki makramowe; rosnące farby; origami; kulinarne-gofry.  Ponadto z okazji Walentynek odbyły się warsztaty tworzenia oryginalnych kartek, szycia serc oraz lampionów. Uczestnicy dodatkowo umilali sobie czas grając w gry planszowe oraz  biorąc udział w otwartych zajęciach gitarowych. Młodzież budowała roboty z klocków Lego Mindstroms, a młodsze dzieci brały udział w warsztatach z robotem Photon. Również odbyły się warsztaty z Teatrzykiem Kamishibai (jap. 紙芝居 kami-shibai, kami – papier, shibai – teatr, przedstawienie, dramat, sztuka – teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: papierowy teatr). Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu. Dzieci miały przyjemność wysłuchania jednej z opowieści, a na części warsztatowej wykonały na kartach swoje opowiadania i przedstawiały w teatrzykach. Było to dla większości nowe doświadczenie, które spotkało się z dużą aprobatą.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniale spędzony zimowy czas i  zapraszamy do naszych bibliotek przez cały rok! Zapraszamy również do oglądania galerii zdjęć z ferii na naszej stronie internetowej www.biblioteka.szemud.pl

Szemud

Kielno