Rozstrzygnięcia konkursów

FOTOGRAFICZNY: „Pocztówka z wakacji”

PLASTYCZNE: „Leon Heyke oczami dzieci i młodzieży”; „Mój Święty Jan Paweł II”

Biblioteka Publiczna Gminy Szemud w m-cach wrzesień, październik ogłosiła dla naszych mieszkańców trzy konkursy. Z pewną dozą niepewności oczekiwaliśmy na prace w naszych bibliotekach, ale nasi mieszkańcy nie zawiedli. Znów dobra współpraca ze szkołami, nauczycielami przyniosła zamierzony efekt. Można śmiało powiedzieć, że zostaliśmy zarzuceni pięknymi fotografiami – pocztówkami z wakacji, jak i ogromną ilością prac plastycznych. Na oba konkursy plastyczne mieliśmy blisko 100 prac, co nas oczywiście bardzo ucieszyło. Daje na to jasną informację, że warto organizować takie konkursy, a jest to przecież również forma przekazu, czegoś istotnego, wartościowego, czegoś co niesie za sobą jakąś konkretną treść.

Do 8 października można było składać prace na konkurs fotograficzny, komisja konkursowa w składzie: Anna Kowalewska – przewodnicząca; Iwona Piastowska; Karina Treder w dniu 21.10.2021r. rozstrzygnęła i wytypowała laureatów:

Kat. kl. I – IV

I miejsce         –           Weronika Kamińska

II miejsce        –           Filip Stolc

III miejsce       –           Tobiasz Głuszkiewicz

Kategoria klas V – VIII

I miejsce         –           Michalina Czoska

II miejsce        –           Oliwia Rohde

III miejsce       –           Łucja Kowalewska

Wyróżnienie:              Sandra Ptach, Amelia Głuszkiewicz

Kategoria Młodzież

I miejsce         –           Samira Krampa

II miejsce        –           Wioleta Lis

Kategoria Dorośli

I miejsce         –           Iwona Chustak

II miejsce        –           Renata Czoska

III miejsce       –           Anna Tokaj

Wyróżnienie:              Szymon Pietkun

Konkurs plastyczny „Mój święty Jan Paweł II” oczywiście związany jest z dniem 22 października,  który to poświęcony jest Wielkiemu Papieżowi Polakowi. Chcielibyśmy, aby młodzi ludzie, którym nie było dane żyć w czasach Papieża Polaka pochylili się nad nauką Św. Jana Pawła II, która ukazuje ponadczasowe wartości, takie jak: przyjaźń, miłość, szacunek dla każdego człowieka.

Kolejny konkurs plastyczny „Leon Heyke oczami dzieci i młodzieży” był ogłoszony po raz pierwszy, ks. dr. Leon Heyke jest głównym patronem naszej biblioteki. Poprzez ten konkurs chcieliśmy dzieciom i młodzieży zwrócić uwagę na jego postać i twórczość. Miesiąc październik jest miesiącem jego urodzenia-  10 października 1885, jak i śmierci -16 października 1939r. Warto przy takich okazjach pochylić się nad jego postacią, mamy nadzieję, że konkurs ten na stałe zostanie w naszym kalendarzu.

Oba te konkursy zostały rozstrzygnięte w dniu 04.11.2021r. w Bibliotece Publicznej w Łebnie, komisja konkursowa w składzie: Karina Treder – przewodnicząca; Iwona Piastowska; Joanna Formela; Grażyna Lis, wytypowała najlepsze prace.

Laureaci konkursu plastycznego „Mój święty Jan Paweł II”:

Kategoria I: dzieci w wieku 4 – 7 lat

I miejsce         –           Magdalena Szweda

II miejsce        –           Weronika Ptach

III miejsce       –           Milena Pranszke

Wyróżnienie:              Kinga Pionk, Dominika Czoska

Kategoria II: dzieci w wieku 8 – 11 lat

I miejsce         –           Oliwia Rohde ex aequo Laura Sioma

II miejsce        –           Rozalia Jankowska ex aequo Kalina Malz

III miejsce       –           Martyna Ptach ex aequo Patryk Goch

Wyróżnienie:              Filip Trojanowski, Tymoteusz Juński, Mateusz Ptach, Kinga Okrój,

Brayan Kruszyński, Nikola Waldowska, Julia Browarczyk, Nel Szczygieł

Kategoria III: młodzież 12 – 14 lat

I miejsce         –           Julia Pastalenz ex aequo Andżelika Miotk

II miejsce        –           Michalina Czoska ex aequo Nikodem Szczygieł

III miejsce       –           Dorota Dunst

Wyróżnienie   –           Natalia Kos

Kategoria IV: młodzież 15 – 18 lat

I miejsce         –           Paulina Browarczyk

Wyróżnienie:              Jakub Marszała

Laureaci konkursu plastycznego „Leon Heyke oczami dzieci i młodzieży”:

Kat. kl. I – III

Wyróżnienie:  Kinga Pionk

Kategoria klas VII – VIII

I miejsce         –           Dorota Dunst

II miejsce        –           Michalina Czoska

III miejsce       –           Natalia Kos

Wręczenie nagród w konkursach odbyło się w Bibliotece w Łebnie, wszyscy z wielką radością odbierali dyplomy i nagrody. Bardzo wszystkim GRATULUJEMY, dziękujemy że wzięliście udział i zapraszamy do kolejnych naszych konkursów. Wszelkie informacje, co dzieje się w Bibliotekach Publicznych  znajdziecie na naszej stronie internetowej www.biblioteka.szemud.pl jak i w miesięczniku Lesôk. ZAPRASZAMY.

I. Piastowska