Projekt “Sieć na kulturę” w Bibliotece w Szemudzie i Łebnie

Biblioteka Publiczna Gminy Szemud przystąpiła do projektu „Sieć na kulturę w podregionie gdańskim”. Celem projektu jest:

• podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,
  • rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
  • wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane dzieci/młodzież oraz ich rodziców/opiekunów prawnych do kontaktu ws. uczestnictwa w projekcie, w ramach którego zorganizowane będą bezpłatne zajęcia „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat na cykl zajęć zdalnych z profesjonalnym trenerem. Tematyka warsztatów obejmuje m.in. projektowanie oraz tworzenie filmów w programie Canva, obsługę programu Paint.net, zapoznanie się z programem do obróbki dźwięków Audacity i poznanie nieodkrytych tajników pakietu Office (Word, Excel) oraz wiele, wiele innych.

Zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonu: Biblioteka Szemud 58 676 11 88 oraz Biblioteka Łebno 58 676 18 05. Ilość miejsc ograniczona, zapisz się już dziś!

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

K. Malotka