Gminny Konkurs Poezji Jana Piepki

Dnia 8 czerwca 2018r. w Bibliotece Publicznej Filia Łebno im. Jana Piepki odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Piepki. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Gminy Szemud. Celem tego konkursu  było przede wszystkim popularyzacja twórczości pisarza jak i kształtowanie kultury  żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich. Wiersze recytowało 16 uczestników w trzech grupach wiekowych: uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VI i uczniowie klas VII i gimnazjalnych.  Po wysłuchaniu recytacji wierszy wszystkich uczniów biorących udział w konkursie jury w składzie  Irena Piastowska, Justyna Kunikowska i Zenon Gołąbek wybrało zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:

Kategoria wiekowa klas I-III

I miejsce         Agata Damps

II miejsce        Justyna Grubba

III miejsce      Weronika Pikron

Wyróżnienie   Lena Styn

Kategoria wiekowa klas IV – VI

I miejsce         Nikodem Bladowski

II miejsce        Malwina Płocka

III miejsce      Agata Chmiel

Wyróżnienie   Wiktoria Cymann

Kategoria wiekowa klas VII i gimnazjalnych

I miejsce         Natalia Duczmal

II miejsce        Dominika Bojka

III miejsce      Wiktoria Pikron

Wyróżnienie   Olimpia Bulczak

Wiersze były ciekawie zaprezentowane. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk  Pani Iwony Piastowskiej Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Szemud  dyplomy oraz drobne upominki.

Członkom jury i opiekunom dziękujemy za pracę a zwycięzcom gratulujemy.

M. Chustak

Zapraszamy do pełnej galerii