Wojewódzki Konkurs „Rodnô Mòwa”

Dnia 26 i 27 maja w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbył się  Finał Wojewódzki  Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodna Mowa”, do którego również zakwalifikowali się mieszkańcy naszej gminy.

Pierwszego dnia odbyły się  przesłuchania uczestników w poszczególnych grupach wiekowych.

Recytacje oceniała komisja konkursowa w składzie: ks. prof. Jan Walkusz – przewodniczący,  Zbigniew Jankowski, Karolina Keller, Tomasz Fopke oraz Bożena Ugowska.
W niedzielę po mszy św. odprawionej przez ks. prof. Jana Walkusza w kościele św. Piotra i Pawła w sali Gminnego Ośrodka Kultury podsumowano konkurs i wręczono nagrody laureatom. Z wielką radością informuję, że obie osoby z naszej gminy stanęły na podium: w kat. kl. IV-VI II miejsce zajął Nikodem Bladowski z SP Łebno oraz również  II miejsce zajęła – Marta Lidzbarska. GRATULUJEMY!!!

Nagrodę za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla ufundowaną przez Wójta Gminy Szemud Ryszarda Kalkowskiego i oddział ZK-P w Szemudzie otrzymała Marta Melibruda – Zespół Szkół w Miechucinie.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych przedstawicieli. Gratulujemy serdecznie i mamy nadzieję, że w przyszłości również naszą gminę zobaczymy i usłyszymy wśród finalistów wojewódzkich. Jest to duże osiągnięcie naszych uczestników.

I. Piastowska