Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu i w szkole, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek –
To jest od chłopców upominek.

(Zbigniew Jeżyna)

Dnia 13.03. Biblioteka w Szemudzie; Stowarzyszenie “Lesok” oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie koło Szemud zorganizowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie to w zamierzeniach organizatorów miało być radosne i odprężające od codziennych obowiązków domowych. Mamy nadzieję, że takie właśnie było. Chociaż był to wtorek – środek tygodnia i mnóstwo obowiązków rodzinnych – frekwencja pań była imponująca. Już w szatni każda z Pań otrzymała piękny kwiatowy kotylion, które to wykonały dzieci na zajęciach koła plastycznego pod kierunkiem p. K.Treder.

Na wstępie klimat uroczystości nadały wiersze o kobietach przedstawione  przez młodzież. Udział wzięło wiele osób, a wśród gości nie zabrakło Pana Wójta Gminy Szemud Ryszarda Kalkowskiego oraz Radnego Szemuda Pana Kazimierza Hermana. Pan Wójt złożył życzenia wszystkim paniom  wyrażając swoją wdzięczność za udział w spotkaniach i imprezach tutaj organizowanych. W ramach programu dnia wystąpiły dzieci z koła gitarowego, a prowadząca pani Karina jako niespodziankę dla wszystkich przedstawiła utwór własnego autorstwa. W dalszej części był pokaz tańca przez dzieci, które trenują w każdą sobotę w bibliotece, na zajęciach tańca nowoczesnego, pod kierunkiem Natalii Wild. Na zakończenie bardzo wesoły kaszubski monolog wygłosił pan Kazimierz Hermann – oczywiście na temat kobiet, a raczej jak to panowie mają z kobietami „dobrze”. Przy tym też w imieniu swoim i Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego złożył nam piękne życzenia. W bardzo miłej atmosferze przy kawie i ciasteczkach “babskie pogaduchy” szybko minęły.

Dziękujemy wszystkim za umilenie nam wieczoru.

R. Balandowska

Zapraszamy do pełnej galerii