Dzień Matki

Mama uśmiecha się ciepło jak słonko
Mama nas zawsze przytuli
Bajkę opowie pogłaszcze po głowie
I dziurę zaszyje w koszuli

Niech nam żyją wszystkie Mamy
Dziś życzenia Wam składamy
Bo tak bardzo Was kochamy
dlatego całujemy i ściskamy…”

A wiedzieliście Państwo, że w Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w 1923 roku w Krakowie? Jeśli nie wiedzieliście to od dzisiaj będziemy już o tym fakcie pamiętać.

W Szemudzie również pamiętamy o naszych Mamach. Dlatego 30.05.2017r w Bibliotece w Szemudzie odbył się Dzień Matki ale i Dzień Ojca. Pomysłodawcą  tej miłej uroczystości było Stowarzyszenie Lesok wraz z Biblioteką Publiczną Gminy Szemud.

Po przywitaniu przybyłych gości przez organizatorów spotkania i złożeniu życzeń  zaprezentował się chór „Batuta” z Gimnazjum w Szemudzie – prowadzony przez panią  Beatę Geffroy. Repertuar  wykonywany przez nich znany był również starszemu pokoleniu. Były to piosenki pt. Cyganeczka, Szła dzieweczka do laseczka, Kareta złota, Zimny drań i W zielonym gaju. Wykonanie tych piosenek pobudziło również gości do wspólnego śpiewania. Tu trzeba zaznaczyć wielki wkład pracy p. Beaty ale i uczniów w piękne wykonanie ww. utworów.

Brawo !! Było świetnie. Dziękujemy Wam za umilenie nam naszego spotkania.

Następnie również z  zespołem  kaszubskim  – dwu osobowym, który  grał i śpiewał piosenki kaszubskie biesiadowano jeszcze długo  przy słodkim poczęstunku. Wójt, który również  uczestniczył  w  naszym spotkaniu obdarował Stowarzyszenie  śpiewnikami, by w przyszłości każdy mógł czynnie włączyć się w ogólne śpiewanie.

E. Nichnerowicz

Zapraszamy do pełnej galerii