Wielkanocne warsztaty w bibliotekach

W bibliotekach publicznych Gminy Szemud już od początku marca wyglądano wiosny, świąt wielkanocnych i dlatego bywało tam często gwarnie, wiosennie i kolorowo. Wzorem lat ubiegłych biblioteki w tym czasie zamieniają się w prawdziwe pracownie i wraz z czytelnikami przygotowują się do świąt, które niosą wszystkim radość i otuchę. Tradycją, bowiem jest, że przed każdymi świętami dzieci i dorośli pod kierunkiem bibliotekarzy z wielką pasją i zaangażowaniem tworzą ciekawe i barwne ozdoby świąteczne. Uczestnicy tegorocznych warsztatów oprócz tradycyjnych technik zdobienia jajek mieli możliwość poznania i tych nietypowych – quilling, naklejanie wzorów, zdobienie cekinami i sznurkami oraz lepienie pisanek z gliny. Tworzyli w ten sposób piękne kompozycje na styropianowych i plastikowych jajkach. Sprawne dłonie wyczarowywały także kolorowe kartki, witraże w kształcie jajek, girlandy z zajączkami i pyszne ciasteczka na patyku – cake pops, które z uwagi na niepowtarzalny smak i urok nie doczekały się świąt Wielkiej Nocy.

Wszystkie te zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i wprowadzały wszystkich w radosny nastrój świątecznego oczekiwania, a wykonane prace zdobiły z pewnością nie jeden świąteczny stół.

T. Sendacka

Zapraszamy do galerii warsztatów w Bibliotece w Bojanie