Jan Piepka zawsze z nami….

Z uwagi na trwający w Gminie Szemud – Rok Jana Piepki – Biblioteka Publiczna Gminy Szemud we wrześniu br. ogłosiła dwa konkursy. Jeden  to konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Piepki, skierowany przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej. Zgodnie z opracowanym przez bibliotekę regulaminem uczestnicy winni  wykazać się  częściową chociażby znajomością książki pt. ”Pro memoria Jan Piepka (1926-2001)”,  opracowanej przez prof. Józef Borzyszkowski. Wytypowaliśmy tutaj część II i VII tej książki, które  wg nas są  najbardziej charakterystyczne i określające osobowość  pisarza jak i dotyczące spraw naszej gminy. Powołani jurorzy Alfons Miłosz- przewodniczący oraz Panie Irena Piastowska i Maria Chustak po pierwszej turze przygotowanych prze przewodniczącego komisji pytań wyłonili zwycięzców –  pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z gimnazjum z Luzina (drużyna w składzie: Radosław Gruba, Aleksandra Wielewicka, Izabela Mutke), natomiast drugie miejsce uczennice z gimnazjum w Szemudzie (Krystyna Węsiora, Karolina Czerwionka, Julia Jankowska). Obie drużyny były bardzo dobrze przygotowane Luzino zwyciężyło 1 pkt. Tutaj trzeba zaznaczyć wspaniały wkład pracy zarówno uczestników jak i ich opiekunów. Za co bardzo dziękujemy.

Drugi konkurs skierowany był do uczniów  szkół podstawowych. Był to konkurs plastyczny Jan Piepka widziany oczami dziecka. Na ten konkurs wpłynęło ponad 100 prac ze szkół podstawowych  takich jak: Luzino, Kłębowo, Kolonia, Sychowo, Wyszecino. Dało się  tutaj zauważyć dużą aktywność uczniów spoza naszej gminy.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa: Karina Treder-przewodnicząca oraz Iwona Piastowska, Joanna Formela, Irena Piastowska i Krystyna Malotka oceniały wspaniałe prace i wysiłek młodych uczestników.

A oto efekty tej trudnej ale jakże przyjemnej decyzji –

W Kategorii grupa przedszkolna i klasy O

Paulina Kepka SP Sychowo
Andżelika Miotk SP Łebno
Kacper Potrykus SP Kębłowo

Zwycięzcom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Uroczyste podsumowanie konkursów odbyło się dnia 8 grudnia w bibliotece w Łebnie, której patronem jest Jan Piepka i gdzie mieści się Jego Izba Pamięci.
Przybyli oczywiście wszyscy uczestnicy, opiekunowie, jurorzy i zaproszeni goście. Były dyplomy dla uczestników a dla zwycięzców i wyróżnionych nagrody i książki. Również do bibliotek gimnazjalnych trafiły całe zestawy książek Jana Piepki, które zapewne wzbogacą ich zbiory. Wręczenia dokonała Pani Przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Perz co bardzo podniosło rangę całemu wydarzeniu.

Dziękujemy wszystkim za  zaangażowanie i twórczy zapał. Zachęcamy Was do dalszego poznawania postaci Jana Piepki.  Życzymy dalszych sukcesów!

Wyróżnione prace konkursowe można oglądać  w Izbie Pamięci Jana Piepki w Łebnie. Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.

Zapraszamy do pełnej galerii