KONKURS „KSIĄŻKI MÓWIĄ”

Biblioteka Publiczna Gminy Szemud w kwietniu w ramach światowego dnia książki dla dzieci ogłosiła konkurs plastyczny pt. ”Książki mówią”.

Konkurs polegający na stworzeniu okładki swojej ulubionej książki adresowany był do uczniów klas  I – VIII. Praca musiała nawiązywać do utworu literatury dziecięcej bądź młodzieżowej i spełniać formę okładki książki. Mogła to być nowatorska okładka do znanej książki lub okładka do wymyślonej przez siebie książki, której nie ma jeszcze na rynku wydawniczym. Technika dowolna. Prace można było składać we wszystkich bibliotekach publicznych na terenie gminy Szemud. Komisja oceniająca, w składzie: Karina Treder- przewodnicząca oraz członkowie: Iwona Piastowska, Grażyna Lis, Anna Bandzul, Natalia Paczyńska, Damian Podbielski,  miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były pomysłowe, piękne i barwne. Warto zaznaczyć, że konkurs ten z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. W tym roku wpłynęło bardzo dużo prac, ponad 80 – za co wielkie podziękowania i ukłony do nauczycieli szkół jak i samych uczestników. Pomysłowość przeszła nasze oczekiwania, wszystkie stworzone przez uczniów okładki książek, zdobiłyby z pewnością regały w bibliotekach. Bardzo dziękujemy za każdą nadesłaną pracę, najlepsi z najlepszych zostali nagrodzeni i wyróżnieni. Oto lista laureatów:

Kategoria klas I-III (57 prac)

I miejsce         Magdalena Budniewska

II miejsce        Michał Elass ex aequo Jan Kos

III miejsce       Antoni Kalkowski ex aequo Zuzanna Łepkowska ex aequo Nina Eliasz

Wyróżnienia:

Martyna Czepczyńska; Barbara Malesa; Zuzanna Rymarz; Weronika Rzeszut; Apolonia Lamparska; Hanna Harań; Martyna Schenk; Zofia Oczk

Kategoria klas IV-VI (22 prace)

I miejsce         Marta Kulczyńska ex aequo Jakub Bokotko

II miejsce        Aleksandra Gałęziewska

III miejsce       Maja Bladowska ex aequo Piotr Wiosna

Wyróżnienia:

Patrycja Klecha; Alan Hallmann; Sara Bojke; Patrycja Dombrowska; Wiktoria Rzeszut

Kategoria klas VII-VIII (5 prac)

I miejsce         Zuzanna Stolc

II miejsce        Hanna Bzoma

III miejsce       Izabella Dargacz

Nikola Wasilka; Aleksandra Damps

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom miało miejsce 27 maja w Centrum  Samorządowym w Szemudzie. Zapraszamy wszystkich uczestników do odbierania swoich prac w bibliotece w Szemudzie, jeśli chcecie, aby praca była przekazana do innej biblioteki w naszej gminie prosimy o informację.

Wszystkim GRATULUJEMY. Konkurs ten pokazał nam, że dzieci w naszej gminie czytają książki, a co więcej mają swoje ulubione pozycje.