Spotkanie wyborcze Stowarzyszenia Lesôk

W dniu 14 marca miało miejsce spotkanie zdawczo – wyborcze Stowarzyszenia Lesôk. Poprzedni zarząd skończył swoją kadencję, a trwała ona od 2017r. Pani Prezes Regina Balandowska w skrócie przedstawiła sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia na przestrzeni ostatnich 5 lat. Odwiedził też nas Chór Kamertonki ze Szkoły Podstawowej w Szemudzie pod kierunkiem p. Tomasza Becker, przedstawiając nam swój repertuar. Było to bardzo miłe dla naszych seniorów po 2 letniej przerwie spotkać się z młodzieżą.

Następnie Pani Prezes rozpoczęła część wyborczą spotkania, i tak jednogłośnie został przegłosowany nowy skład Zarządu Stowarzyszenia: Iwona Piastowska – Prezes; Joanna Formela- Vice Prezes; Irena Piastowska- Skarbnik.

Po wyborach rozpoczęły się rozmowy o planach na najbliższy rok, Panie dawały różne propozycje na spotkania czy wyjazdy. Był również z nami p. Jan Dargacz- prezes ZKP Koło Szemud, który został członkiem komisji rewizyjnej, aby jeszcze bardziej zacieśniła się współpraca Stowarzyszenia ze Zrzeszeniem. Odwiedził nas również p. Wójt Ryszard Kalkowski, który podziękował byłemu zarządowi za ich prace na rzecz seniorów w naszej gminie. Nowemu zaś życzył nowatorskich pomysłów na działania i zapewniał o współpracy z Urzędem. Na ten rok Stowarzyszenie będzie realizowało dwa zadania, na które otrzymało dotację z Urzędu na działania dla organizacji pozarządowych, za co bardzo dziękujemy. Daje to nam możliwość realizacji spotkań o różnej tematyce. Mamy w planach spotkania okolicznościowe, koncerty, warsztaty, spotkania z psychologiem, ćwiczenie pamięci, Aqua Aerobik na Basenie w Kielnie.

Kochani seniorzy przy Bibliotekach Publicznych Gminy Szemud powstały Kafejki Aktywnego Seniora, jeśli chcecie brać udział w tych spotkaniach, zajęciach wystarczy zapisać się do Stowarzyszenia Lesôk, wszelkie informacje w bibliotekach bądź pod nr. telefonu 518 852 311. Serdecznie zapraszam.

Iwona Piastowska