Podsumowanie działalności Kół zainteresowań

Biblioteki Publiczne Gminy Szemud jaki i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji prowadzą przez cały rok szeroką i ciekawa pracę kulturalną ukierunkowaną zarówno  na odbiorcę dorosłego jak i na dzieci i młodzież. Uczniowie oprócz zajęć szkolnych chętnie uczestniczą w zajęciach  oferowanych przez biblioteki i ośrodki kultury. Koniec roku szkolnego skłania nas również do podsumowań. Koła działające przy bibliotekach i WOKach to: koło gitarowe, koło plastyczne, koło muzyczne i koło tańca nowoczesnego. Liczba osób korzystających z zajęć jest różna w poszczególnych miejscowościach. Ale generalnie trzeba stwierdzić, że młodzież uczestniczy w nich bardzo chętnie a co najważniejsze, jest to ich indywidualny wybór. Posumowanie działalności i efektów pracy ww. kół  nastąpiło 14 czerwca br. w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie. Miejsce to zostało wybrane na tę uroczystość ponieważ obie instytucje, mają pokaźny wkład w tworzenie kultury na terenie Gminy Szemud  a współpraca jest bardzo dobra więc warto zacieśniać więzy również poprzez wspólne podsumowania. Na podsumowanie działalności kół przyszła młodzież oraz rodzice. Frekwencja miło nas zaskoczyła. Pan dyrektor GCKSiR Tomasz Stein przywitał wszystkich bardzo ciepło jako gospodarz obiektu  a następnie dyrektor BPGSz Iwona Piastowska przekazała uczestnikom spotkania informacje o działalności kół a młodzieży podziękowała za wytrwałość  i efekty. Również wszyscy  mogli ocenić roczną pracę poszczególnych  kół. Wystawa przedstawiała wytwory plastyczne a koło gitarowe i taneczne zaprezentowały swoje umiejętności  przed szeroką publicznością. Było na co popatrzeć i posłuchać. Dziękujemy Wam za prezentację. Życzymy dalszej wytrwałości w kształtowaniu już nabytych umiejętności. Ale jak to mówią: trening czyni mistrza.! Więc liczymy, że po wakacjach, w przyszłym roku szkolnym będziecie kontynuować swoje zainteresowania i nabyte już umiejętności. Zarówno Pan  Wójt – Ryszard Kalkowski jaki i Przewodnicząca Rady Gminy p. Aleksandra Perz oraz p. Jacek Nawrocki – Przewodniczący Komisji kultury obecni  na  podsumowaniu, byli  bardzo zadowoleni z osiągnięć  naszej młodzieży. Za pracę dzieci i młodzież otrzymali dyplomy i upominki zgodne z przynależnością do danego koła, które to wręczali nasi goście.

Życzymy wszystkim wspaniałych i twórczych wakacji.

E. Nichnerowicz

Zapraszamy do pełnej galerii