Książki mówią

23 kwietnia obchodziliśmy  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Biblioteka Publiczna Gminy Szemud już po raz drugi przygotowała dla czytelników konkurs plastyczny pt. ”Książki mówią”. Dzieci miały stworzyć okładkę swojej ulubionej książki. Konkurs adresowany był do uczniów klas  0 – VI. Uczestnicy mogli wykonać swoje prace w dowolnej technice. Prace można było składać we wszystkich bibliotekach publicznych na terenie gminy Szemud. Pomysł bardzo się spodobał, a  dzieci bardzo poważnie potraktowały zaproszenie na konkurs, ponieważ wpłynęło ponad 110 prac, czyli dwa razy tyle, co rok temu. Prace oceniali: Karina Treder- przewodnicząca oraz członkowie: Iwona Piastowska, Joanna Formela, Krystyna Malotka. Komisja miała bardzo trudne zadanie, postanowiła podzielić prace na dwie kat. wiekowe klas O-III i IV-VI. Wszystkie prace były pomysłowe, piękne i barwne. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni i wyróżnieni, oto lista laureatów:

Kategoria klas O-III

I miejsce Zuzanna Stolc kl I SP Łebno

II miejsce Filip Saczek kl III SP Bojano

III miejsce Justyna Grubba kl I SP Łebno

Wyróżnienia:

Michalina Czoska kl III SP Szemud

Monika Walkusz kl III SP Szemud

Paulina Urban kl III SP Bojano

Martyna Ptach kl I SP Szemud

Kategoria klas IV-VI

I miejsce Kamil Czoska kl V SP Kielno

II miejsce Nina Kaźmierczak kl VI SP Częstkowo

III miejsce Kornelia Ziemann kl IV SP Szemud

Wyróżnienia:

Klaudia Ziemann kl IV SP Szemud

Patrycja Brylowska kl IV SP Szemud

Zuzanna Hermann kl IV SP Szemud

Kacper Nowak kl IV SP Szemud

Wszystkim GRATULUJEMY, konkurs ten pokazał nam, że dzieci w naszej gminie czytają książki a co więcej, mają swoje ulubione pozycje. Bardzo się z tego faktu cieszymy, zapraszamy wszystkich do naszych bibliotek po ciekawą literaturę.

Zapraszamy do pełnej galerii