MIĘDZYNARODOWA AKCJA „CZYTANIE NA POLANIE” W GMINIE SZEMUD

W dniu 12.06.2024 roku Biblioteka Publiczna Gminy Szemud Filia im. Jana Piepki w Łebnie zaprosiła uczniów klas 1-8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie do udziału w międzynarodowej akcji „Czytanie na Polanie 2024”. Akcja ta, to jeden z ważnych projektów czytelniczych w ramach kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Jest skierowana do uczniów, nauczycieli, lokalnej społeczności szkolnej i pozaszkolnej.

Piękna pogoda oraz malownicza sceneria sprzyjała rozczytywaniu się w poezji – zarówno tej poważnej, jak i tej na wesoło. Serce radowało się szczególnie, kiedy młodzież sięgała do tomików poezji kaszubskiej, tak mocno związanej z naszym lesockim regionem. Na zakończenie, dla klas 1-3, moja skromna osoba wcieliła się w postać Detektywa Ząbka, który w tajnej misji, miał za zadanie uratować Żabią Polanę z niewidzialnymi żabkami, przed morderczymi koparkami. Radości była co niemiara. Bardzo dziękuję nauczycielom i wychowawcom oraz dzieciom i młodzieży za zaangażowanie, radosną atmosferę na pierwszej edycji akcji „Czytanie na Polanie”.

Lis Grażyna

#czytanienapolanie